У прекрасному місці України, біля безкраїх берегів Чорного моря та серед ласкавого шепоту хвиль, у місті Одеса розташована країна дитинства – Український дитячий центр «Молода гвардія». Вже багато років радує він юних мешканців, дарує їм незабутні зустрічі і яскраві враження. Саме тут з 30.05.2018 по 20.05.2018 працювала четверта тематична зміна «Збережемо рідний край» в якій прийняла участь вихованка Центум Гнатенко Ліна (гурток «Юні акваріумісти», керівник Кас'янова Н.О.). Путівка до «Молодої гвардії» стала для Ліни нагородою за перемогу у всеукраїнській акції «Ліси для нащадків» і всеукраїнському конкурсі «Новорічна композиція».
«Юні екологи з усієї України проживали у таборі «Сонячний» на території «Молодої гвардії», - ділиться враженнями Ліна – табір складався з містечків-загонів, кожен з яких мав свою власну назву і девіз. Табірне життя було насичене різноманітними подіями – форуми, конкурсні і концертні програми, екскурсії, вікторини, зустрічі з цікавими людьми, тематичні свята. Під час роботи «Форуму юних екологів» мені пощастило побувати на екскурсії в Одеській національній академії харчових технологій – одному з найбільших навчальних закладів України, безмежному просторі науки, сучасних технологій і новітніх ідей. Ця екскурсія була надзвичайно цікавою, адже нам демонстрували технічні розробки техніки, які допомагають зберігати кліматичні, екологічні та енергетичні ресурси нашої планети. Тож зовсім не дивно, що після екскурсії чи не кожен другий з нас захотів у майбутньому стати студентом одного з факультетів ОНАХТ, бо майбутнє нашої країни і планети за нами – юними екологами, інженерами і експериментаторами. Діяльність Форуму продовжилася у роботі Музею-лабораторії "Клімат творить історію", який допоміг дослідити, як кожен з нас може повпливати на клімат, а також, як клімат змінював хід історії людства. Кожне «Сонячне» містечко розкрило одну з проблем клімату, описавши її на прикладі досліду. Досліджували льодовиковий період і діяльність умовного вулкану, те, як світло проходить через забруднену воду, і проблему глобального потепління…
Одного дня сотня юних екологів, що проживала у «Сонячній» країні взяла участь у захопливому квесті до Дня Чорного моря. Ми вигадували пісні про Чорне море, малювали листівки, виконували хитромудрі завдання, але найцікавіше очікувало нас на самому березі моря – на піску ми робили творчі інсталяції. Про скарби Чорного моря ми довідалися від Олександра Куракіна – наукового співробітника Інституту морської біології, майстерного підводного оператора, який займається дослідженням світу Чорного моря. Науковець розповів про цінні знахідки на дні моря: величезний древньогрецький корабель, амфори, якорі... Ми з подивом дізнавалися про те, що приховує море, захопливо реагували на дивовижні відеокадри майстерного підводного оператора. Ця зустріч значно розширила наші знання з біології Чорного моря і історії, а ще – додала беззаперечних підстав захоплюватись і любити таке таємничо прекрасне, близьке і незвідане, шалене у розгул стихії і водночас беззахисне перед людським безкультур’ям Чорне море.
8 травня – у День пам’яті та примирення – ми відвідали фотодокументальну виставку «Українці в лавах об’єднаних націй перемогли агресора». Нам розповідали про життєві історії та історії подвигу українців, які воювали у Другій світовій війні, виявляючи надзвичайну мужність і самопожертву. А 9 травня під час церемонії «Пам’ятаємо. Перемагаємо», присвяченої перемозі над нацизмом в Європі, при згадали великий подвиг дідів-прадідів та вшанували світлу пам'ять героїв і жертв страшної війни. Особливо хвилюючим був момент, коли в пам'ять про загиблих одеських моряків на воду спускали вінки. Кожен присутній пройнявся атмосферою церемонії й не залишився байдужим.
Відпочинок у таборі подарував знайомство із феєричною людиною, котра буквально випромінює світло та хороший настрій – Йосипом Чуприком, творцем найулюбленіших пісень "Молодої гвардії" і найрізноманітніших танцювально-пісенних ігор та заслуженим артистом України Олегом Марцинківським.
Ці три тижні були переповненні враженнями і подіями – День іменинника, акція «Чистий берег», дискотеки, проходження лінії перешкод у мотузковому парку, екскурсії Одесою, відвідування театру опери та балету, вечорниці біля вогнища з піснями і печеною картоплею… Трішки сумно пригадувати, бо все це вже в минулому, але повернулася додому з купою позитивних емоцій і номерами телефонів моїх нових друзів, друзів з Київщини, Кіровоградщини, Чернігівщини, Львівщини, друзів, яких подарувала мені «Молода гвардія».
Автор статті Кас'янова Н.О., керівник гуртка «Юні акваріумісти».
Дивитись фото |